0
0
0
s2smodern

Sporun sihirli dünyasına daha çocukken kapılan 4 arkadaş tarafından kurulan 3ND, başta basketbol olmak üzere bütün spor dallarında Türkiye’nin önde gelen isimleriyle keyifli sohbetler gerçekleştirerek Türkiye’de spor kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak için kurulmuş bir oluşumdur. 3ND spor tutkunlarını aynı platform içinde buluşturarak saygı çerçevesinde Türkiye sporunun genel kültürünü geliştirmeyi ve spora ilgi duyan insanların ilham alabileceği ve yeni şeyler öğrenebileceği bir ortam yaratmayı amaçlamaktadır.


Podcastlerimiz

Tenisten yelkene, robot futbolundan rüzgar sörfüne geniş bir spor yelpazesini ele alan 3ND sohbetlerini podcastler şeklinde Soundcloud uygulaması üzerinden yayınlamaktadır. Her hafta yeni bir spor dalından önemli bir isim konuk edecek olan 3ND, herkesin kendine göre bir ilgi alanı bulabileceği türden bir podcast yelpazesine sahip olmayı hedeflemektedir.

Basketbolun da büyük bir yer tuttuğu oluşumumuz da her hafta NBA takipçilerinin severek ve gülerek dinleyeceği NBA’in ilginç ve güncel konuları konuşulmakta ve çeşitli konularda gelişmiş istatistikler kullanarak analizler yapılmaktadır. Podcastlerimiz yarım saatle bir saat arası değişen sürelerde olup her bir podcastimizin yanında dakika dakika hangi konuların konuşulduğu da yazmaktadır. Podcastlerimizle size geçmek bilmeyen toplu taşıma seyahatlerinde, pazar sabahı kahvesinin yanında veya herhangi bir boş zamanınızda eşlik etmek çok isteriz!


Makalelerimiz

Haftalık ve aylık köşe yazılarıyla geçmişi, hayatı ve basketbolu ele alan yazılarımız da kendinizden de parçalar bulabileceğiniz noktalar mutlaka olacaktır. Ayrıca eğlenceli listelerle ve ilginç konularıyla makalelerimiz kafa dağıtmanıza ve aynı zamanda basketbol hakkında yeni şeyler öğrenmenize mutlaka yardımcı olacaktır.


Taraftarlardan

Türkiye’de pek yapılmayan bir şeyi yapmaya hazırlanan 3ND takipçilerine kendi makalelerini de sitede yayınlama şansı sunmaktadır. Herhangi bir spor dalında veya sporla ilgili herhangi bir konuda yazılan bütün makalelere açık olan 3ND sizin için bu makaleleri zevkle sitemizin Takipçilerimizden Yazılar bölümünde yayınlayacaktır. Ayrıca ayın en çok okunan makalelerine de her ay sürpriz ödüller verilmektedir.

 

EKİBİMİZ

 

Erdem Uygur

Lise: Üsküdar Amerikan Lisesi

Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi

Spor geçmişi: Spora 7 yaşında Fenerbahçe Spor Klubü'nde masa tenisi oynarak başlayan Erdem Uygur 6 sene boyunca Fenerbahçe'de lisanslı olarak oynadı ve 12 yaş altı Milli Takımı forması giydi. Daha sonra ilkokul 8.sınıfta basketbola merak sararak spor kariyerini basketbolda sürdürdü. 11 yıllık kariyeri boyunca ilçe, il ve Türkiye çapında toplam 8 resmi madalyası bulunan Erdem Uygur, 2017 yılında da Türkiye ikincisi olan İTÜ Basketbol Takımı'nın kaptanıydı. Halen aktif olarak İstanbul'da basketbol kariyerini sürdüren Erdem Uygur, 3ND'nin ana konuşmacılarından ve ünlü spor insanlarıyla yapılan röportajlardan sorumlu.

Yılmaz Yiğit Adıgüzel

Lise: Üsküdar Amerikan Lisesi

Üniversite: Purdue University (ABD)

Spor geçmişi: 6 yaşından beri basketbol oynayan Yiğit lisanslı sporculuğu ilkokul 8.sınıfa kadar sürdürdükten sonra lisanslı oynamayı bıraksa da basketbolun hep içinde kalmayı bildi. Koyu bir Detroit Pistons taraftarı olarak bilinen Yiğit, NBA konusunda 3ND ailesinin en bilgili kişisi ve her sene gelişen spor bilimiyle de çok ilgili. Ayrıca her sene NBA Draft'inş yakından takip eden Yiğit NCAA basketbolu hakkında da geniş bir bilgi yelpazesine sahip. Çalışma hayatının yoğunluğuna rağmen basketbol tutkusu ile Pistons maçlarının olduğu sabahlar uykusundan fedakarlık yapacak kadar basketbola aşık. Basketbolla ilgili podcastlerimizin moderatörlüğü ve araştırma komitemizin başkanlığı 3ND bünyesindeki sorumluluklarıdır.

Uluğ Kazancıoğlu

Lise: Üsküdar Amerikan Lisesi

Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi

Spor geçmişi: Bebekliğinden beri basketbol sporuna aşık olarak büyüyen Uluğ Kazancıoğlu 8 yaşından itibaren, bazen annesinden gizli olarak, sabahları kalkıp NBA maçları izlemeye başlayarak belki maçlara kalkma yaşı konusunda rekorlar kırmıştır.

Ozan Çelebi

Lise: Üsküdar Amerikan Lisesi

Üniversite: Purdue University (ABD)

Spor geçmişi: Spor hayatına yüzme ile adım atan Ozan Çelebi, 8 yıl boyunca FMV Işık Spor Kulübü ve Galatasaray Spor Kulübü’nde müsabakalara katıldı. Lise hayatının ortasında basketbola merak sardı ve lise takımıyla 3 sene geçirdi. Üniversite için Amerika Birleşik Devletlerine gittiğinde de basketbola olan ilgisini devam ettirdi. 3ND bünyesinde sporun bilimsel yönlerini araştırmaktan sorumlu olmakla beraber bir "bandwagon fan"ı olarak bilinen Ozan’ın sadece kazanan takım ve oyuncuları desteklediği yakın çevresi tarafından çok iyi bilinmektedir.